Jak ochránit citlivou pokožku před sluncem?

S příchodem letních dnů je nezbytné myslet na ochranu dětí před škodlivým UV zářením. Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak chránit citlivou dětskou pokožku, je použití UV oblečení, které poskytuje spolehlivou bariéru proti slunečnímu záření.
 
Rádi bychom se s vámi proto podělili o několik tipů, jak ochránit děti před sluncem, obzvlášť teď, když je léto v plném proudu. Sluneční paprsky jsou sice příjemné, ale mohou být i nebezpečné, zejména pro naše nejmenší. Připravili jsme pro vás pár rad, které vám pomohou udržet vaše ratolesti v bezpečí před UV zářením.
 
Proč pořídit dětem UV oblečení? V tomto článku najdete hned 6 důvodů.  
 
 
Jak v létě ochránit citlivou pokožku?

 

UV oblečení: Oblékněte dítě do UV oblečení, které zakryje co nejvíce těla. Nezapomeňte na klobouk proti slunci.
 
Sluneční brýle: I pro ty nejmenší existují sluneční brýle s UV ochranou. Můžete si vybrat z různých verzí pro děti do 8 let.
 
Stín: Udržujte dítě ve stínu nebo buďte doma, když je slunce nejsilnější, nejlépe mezi 11:00 a 15:00 hodinou.
 
Opalovací krém: Pro děti, které už začaly plazit nebo chodit, používejte opalovací krém s ochranným faktorem 30 nebo vyšším na části těla,
    které nejsou zakryté oblečením.
 
Kočárek: Nikdy nestavte kočárek na přímé slunce. Může se velmi rychle zahřát. V nabídce máme clony proti slunci, které chrání dítě před
    nebezpečnými slunečními paprsky.
 
 
Po koupání: Po koupání oblečte miminko do županu a UV oblečení nechte volně uschnout, aby bylo připravené na další koupání.
Nezapomínejte na dostatek tekutin!
 
Zajímá vás, jestli můžete nosit merino vlnu i v létě? Tady se dočtete vše, co potřebujete vědět. 
  
Oblečení s UV filtrem je skvělou investicí, díky které ochráníte citlivou pokožku těch nejmenších. Je to investice, která šetří čas a peníze za mnoho opalovacího krému. Oblečení je na kůži velice příjemné a chladí. Přes UV oblečení žádné škodlivé paprsky neproniknou.
 
Stejně jako ochranný faktor opalovacích krémů udává, kolik UV záření pronikne přes oděv do kůže, tak nás informuje i ochranný faktor u oblečení. Například oblečení s faktorem UPF 50, které najdete v naší nabídce, propustí do kůže pouze 2% UV záření (1/50), které dopadlo na jeho povrch.
 
Pokud narazíte na oblečení, které bylo testováno a ohodnoceno UPF50+, což je ekvivalentní použití opalovacího krému SPF50+, chrání nejméně před 98 % UV záření.
 
Tip: Jak prát UV prádlo?
 
UV oblečení vymáchejte ve studené vodě naruby, aby byla déle zachována jeho vysoká sluneční ochrana. Oblečení sušte jen ve stínu a používejte šetrné prací prostředky bez bělidel – bez aviváže.
 

Potřebujete poradit s výběrem vhodného oblečení pro vás a vaše nejbližší? Napište nám na sylvie@bergam.cz

Bergam není jenom další e-shop. Jsme tady pro vás.