Kojenec a léto? Je to snadnější, než si umíš představit

Blíží se léto a ty máš doma malého kojence, kterého nemůžeš vystavit přímému sluníčku a ani není vhodné používat opalovací krém? Jak si poradit? Bergam ví, jak na to…

Pokud se blíží léto a dítěti je méně než 6 měsíců, nemůžeš ho vystavit přímému sluníčku a ani není vhodné používat opalovací krém. Když vyrazíš na procházku, připrav si pro děti čepici s kšiltem, sluneční brýle nebo ideálně kombinaci pro dokonalou ochranu dětské pokožky.

Tyto dětské kloboučky chrání obličej a krk dítěte během slunných dnů v parku nebo na pláži. Provázek je u malých dětí užitečný, postará se o to, že malý neposeda klobouček jen tak nesundá.

Během 6-9 měsíců se děti začínají plazit. Vzhledem k tomu, že se hodně pohybují, hledej takový klobouček, který má široký kšilt, který chrání obličej, ale není příliš velký, aby překážel.

V tomto článku se dozvíš, jestli děti opravdu potřebují sluneční brýle. 

Sluneční brýle

Sluneční brýle jsou také velmi důležité pro ochranu dítěte. Sluneční brýle jsou nejen doplňkem pro každý letní výlet nebo procházku. Chrání dětský zrak před škodlivým UV zářením, které může způsobit mnoho nepříjemných očních onemocnění.

Než bylo synovi 6 měsíců, sluneční brýle nosil velmi rád a neobtěžoval se pokoušet se je sundat. Po 6 měsících bylo těžké ho přimět, aby si je nechal. Jako u všeho, i u toho musíte být vytrvalí. Naší nabídku od značky Geggamoja najdeš tady.

 

Plavky

Pokud chceš s miminkem chodit na plavání, budeš potřebovat plavky. Děti pobyt ve vodě milují a strávit čas miminkem v prostředí, kde je spokojené, je něco nepopsatelného. Obvykle se tam zpívá, tančí, zkrátka je to pro všechny zábava. Plavky pro nejmenší najdeš tady.

Pokud se ale blíží léto a plánuješ jít s miminkem k venkovnímu bazénu nebo na pláž, je vhodné mít plavky s ochranou UPF 50+. Všeobecně se doporučuje nemazat malé děti opalovacím krémem dříve než jim je alespoň 6 měsíců. Z tohoto důvodu se ti bude UV oblečení a ochrana UPF hodit. A i když je dítěti více než 6 měsíců, také na něj nebudeš muset mazat tolik opalovacího krému.

Celou naši nabídku oblečení s UV filtrem najdeš tady.

Pozn. Pokud se tvá ratolest chystá na pláž nebo do parku a chceš ji obléci jen do lehkého a zároveň prodyšného oblečení, sáhni po oblečení z merino vlny, hedvábí nebo bambusu. Tyto látky mají přirozenou UV ochranu před sluníčkem. Více o těchto materiálech se dozvíš tady. 

Kraťasy

Pokud bude venku horko, pravděpodobně budeš chtít své miminko obléknout do šortek. Pokud sáhneš po merino vlně, máš jistotu, že se ani během delších cest autem miminko v sedačce nezpotí a nebude sedět ve vlhkém oblečení, které ho bude studit.

Dětská deka

Dětská deka se ti stane věrným pomocníkem na cestách autem, letadlem nebo na procházce s kočárkem, kdy tě překvapí náhlá změna počasí. Sáhni po merino dece vyrobené z prvotřídní vlny chundelatých oveček. Deka z merino vlny výborně propouští vlhkost, ale umí i zahřát. Ať už bude teplo nebo zima, pod dekou z merino vlny bude miminku příjemně.

Chceš pro citlivou dětskou pokožku opravdu to nejlepší ale chceš dečku, která bude mít pestrý a veselý vzor? Potom je přírodní bambusová deka od značky Geggamoja pro tebe to pravé. Díky bambusu má deka úžasné termoregulační vlastnosti. Tato bambusová dečka je výborná pro celoroční užívání. Bambusové vlákno je prodyšné, antibakteriální a skvěle propouští vlhkost.

Bambusovou dečku využijte na cesty autem do autosedačky, v kočárku, do letadla nebo na domácí pohodu.

  

Nyní víš, jaké dětské oblečení potřebuješ pořídit. Doporučujeme pořídit od každé velikosti trochu oblečení. Také se zamysli nad tím, jak často chceš trávit čas praním prádla.

Co jsem během prvních pár měsíců zjistila já o oblékání miminek u nás doma?

  • Nevadí mi, když je moje dítě většinu dní v prvním roce v pyžamu.
  • Nechci, aby oblečení bylo příliš velké, omezovalo volný pohyb a potenciálně přesahovalo obličej a blokovalo dýchání.
  • Zjistila jsem, že syn bude potřebovat organické oblečení z přírodních funkčních materiálů - díky tomu je tady pro tebe BERGAM
  • V České republice zažívám všechna 4 roční období. Zimy jsou velmi chladné a léta velmi horká. Když nakoupím ale chytře a z kvalitních materiálů, většinu oblečení může nosit syn celoročně.

Potřebuješ poradit s výběrem vhodného oblečení pro sebe a tvé nejbližší? Napiš nám na sylvie@bergam.cz

Bergam není jenom další e-shop. Jsme tady pro vás.