Merino, bavlna nebo bambus?

Všechny materiály jsou známé pro své schopnosti odvádět vlhkost, prodyšnost a regulaci teploty. Jak se však tyto materiály odlišují a co každý nabízí? Existují tři typy přírodních vláken, která si vysloužila svou popularitu v oblasti oblečení, a těmi jsou merino vlna, bambus a bavlna.

Jako nadšenci do kvality a funkčnosti rozumíme, jak je důležité vybrat správný materiál pro váš aktivní životní styl. Takový materiál, ve kterém se ty i tvá rodina budete cítit pohodlně, tak akorát a všechny aktivity si užijete zkrátka naplno.

Ptáš se proč je důležité investovat do udržitelného dětského oblečení? Tady je odpověď. 

Jak vybrat perfektní oblečení nejen pro děti?

Pojďme se podívat na to, co ti který materiál nabízí za vlastnosti. Taky někdy tápeš, jak oblékat děti, aby jim nebylo horko ani zima, a do jakých materiálů? Dobře to známe! Proto jsme pro tebe připravili přehledného průvodce, abys věděla, po jakém materiálu sáhnout. Dětem bude tak akorát teplo uprostřed prosince i června, nepropotí se a užijí si každou hru na plno.

Merino vlna

Vlna je známá svými vynikajícími izolačními vlastnostmi a schopností regulace teploty, díky čemuž dokáže tvé dítě zahřát v chladnějších podmínkách, aniž by mu bylo příliš horko. Toto přírodní vlákno je velmi prodyšné a odvádí vlhkost, což je vhodné pro teplé i studené klima. Dbej ale na to, abys vybírala kvalitní, jemnou vlnu, aby nedošlo k potenciálnímu podráždění kůže. S námi se bát nemusíš, na Bergam najdeš kvalitní a námi ověřené oblečení z merino vlny.

Bavlna

Bavlna je hypoalergenní materiál a často se doporučuje pro miminka s citlivou kůží nebo alergiemi. Je snadné se o ni starat a můžeš ji prát i při vysokých teplotách, což ji činí hygienickou. Bavlna však časem ztrácí tvar a nemusí být nejtrvanlivější volbou, takže se ujisti, že každý produkt z bavlny, který kupuješ, je kvalitní. Můžeš znát také mušelín, dvojitou bavlněnou gázovinu, která je vhodná pro teplejší podmínky a má mačkavý efekt, takže ji nemusíš žehlit.

Ekologická bavlna

Narozdíl od běžné bavlny je ekologická bavlna vyrobena bez škodlivých chemikálií. Možná patříš mezi rodiče, kteří upřednostňují ekologickou bavlnu pro své miminko, protože má všechny výhody obyčejné bavlny, ale s přidanou výhodou ekologičnosti. Je měkčí a pohodlnější na kůži miminka. Měj na paměti, že ekologická bavlna může rychleji vyblednout kvůli absenci chemických úprav. Takže opět, ujisti se, že kupuješ kvalitu.

Bambus

Tento všestranný materiál je ceněn jako látka pro dětské oblečení, protože je mimořádně měkký, má schopnost termoregulace a je hypoalergenní. Bambusová tkanina je vysoce savá (více než bavlna), což zajišťuje, že tvoje miminko zůstane suché. Bambusové dětské oblečení může být drahé a je třeba jej prát s péčí, aby si zachovalo svůj tvar a měkkost.

Shrnutí: Co je lepší, vlna nebo bavlna?

Je to jako ptát se: „Co je lepší, šroubovák nebo kladivo?“ V některých situacích je lepší vlna, v jiných zase bavlna. Občas není jasná odpověď a někdy je nejlepší směs materiálů.

Potřebuješ poradit s výběrem vhodného oblečení pro sebe a tvé nejbližší? Napiš nám na sylvie@bergam.cz

Bergam není jenom další e-shop. Jsme tady pro vás.