Tři hlavní výhody udržitelného kojeneckého oblečení

Co nahrává udržitelnému oblékání? V posledních letech jsme byli svědky toho, že se stále více značek rozhodlo vytvářet oblečení vyrobené z udržitelných látek (merino vlna, hedvábí, tencel, konopí, umělé hedvábí z bambusu atd.).

Tady je proč: výrobní proces je šetrnější k životnímu prostředí, oblečení má zvýšenou odolnost a pro mnoho malých dětí to znamená také menší podráždění pokožky a právě také snazší regulaci teploty.

Průkopníkem v tomto „eko“ hnutí je sektor dětského oblečení. A není se čemu divit. Určitě to máš stejně… To, na čem novým rodičům opravdu záleží, je blaho jejich nového malého uzlíčku radosti. A udržitelné dětské oblečení splňuje všechny požadavky na bezpečnost a pohodlí.

Proč investovat do udržitelného dětského oblečení se můžete dočíst tady. 

Výhoda první: Méně podráždění a lepší pohodlí

Běžná bavlna se pěstuje pomocí chemických hnojiv a pesticidů, které mohou způsobit podráždění, pokud má tvé dítě citlivou pokožku. Značky, které si vybírají konvenční bavlnu nebo neudržitelné látky, mají s velkou pravděpodobností za prioritu nízké náklady. Je tedy možné, že barviva nebo pomocné látky, které použili při výrobě, mají více dráždivých látek. Pokud máš doma miminko s citlivou pokožkou, zpozorni!

Oproti tomu udržitelné kojenecké oblečení je vyrobeno s ohledem na maximální péči o miminka a životní prostředí. To je důvod, proč budou pravděpodobně při výrobě použita barviva s nízkým dopadem na životní prostředí. Bez ohledu na to, zda má tvé dítě citlivou pokožku nebo ne, nákupem udržitelných či organických produktů ho chráníš.

Výhoda druhá: Velká odolnost

Všichni víme, že miminka a batolata jsou skvělými tvůrci „nehod“ :-) Skvrny, skvrny a zase skvrny. Ty jsou každodenní rutinou pro všechny rodiče. Jako rodiče proto chceme kupovat kojenecké oblečení, které je odolné a vydrží několik vyprání v řadě.

Studie ukázaly, že organické látky jsou odolnější než konvenční (např. biobavlna má větší tloušťku vlákna). S jistotou můžeme říci, že se na BERGAM pro tebe vybíráme dětské oblečení, které je „vyrobeno tak, aby vydrželo“.

Výhoda třetí: Šetrné k životnímu prostředí a eticky vyrobené

Ačkoli většina značek udržitelného kojeneckého oblečení jsou malé společnosti, ověřili jsme si, že se starají o životní prostředí a sociální spravedlnost mnohdy lépe než velké značky módního průmyslu. Kromě používání udržitelných tkanin mnoho ze svých produktů také dodávají s recyklovanými obaly, používají k tisku sójový inkoust a co je nejdůležitější, oblečení vyrábí eticky.

Pokud máš podobnou životní filozofii a chceš se vyhnout rychlé módě, u které tlačí výrobci na cenu (tedy šetří nejen na materiálech, ale i na pracovní síle), je udržitelná móda jasnou volbou.

Stále více se setkáváme s tím, že mnoho lidí začíná chápat dopad změny klimatu a je ochotno na ně reagovat (přechod na solární energii nebo jízda v elektrickém vozidle). Mysli také na to, co sobě i svým dětem každý den oblékáš.

K jednotlivým druhům udržitelných materiálů se dostaneme v další části našeho průvodce, ať víš, z čeho vybírat. Nyní pojďme na další faktor, kterým je bezpečnost.

Při nákupu kojeneckého oblečení je bezpečnost zásadní. Nekupuj žádné dětské oblečení s ozdobami, jako jsou mašle, knoflíky a háčky, protože mohou způsobit udušení. Pokud musí oblečení obsahovat ozdoby, ujisti se, že jsou opravdu dobře připevněny. Vyvaruj se také výběru oblečení se stahovacími šňůrkami, protože představují nebezpečí uškrcení.

Ráda by ses dozvěděla více o tom, na co je důležité myslet při výběru dětského oblečení? Přečti si náš článek, a příprava dětského šatníku pro tebe bude radost, nikoli starost.

Potřebuješ poradit s výběrem vhodného oblečení pro sebe a tvé nejbližší? Napiš nám na sylvie@bergam.cz

Bergam není jenom další e-shop. Jsme tady pro vás.