Probouzel se zpocený jako myš aneb noční pocení u dětí

Pocení, zejména to noční, je u dětí takřka celoročně velmi aktuální téma. Určitě to znáš taky, přes den se dítě nepotí, ale jen co ulehne do postýlky, je to tady. Mokré pyžámko, vlhké vlasy, orosené čelo a o polštáři ani nemluvím. Každou maminku to trápí, když se její dítě nadměrně potí. 
 
Mysli na to, že pocení je naprosto normální (i u dětí). Díky pocení se z těla odvádí přebytečné teplo. Pocením se tělo také zbavuje odpadních látek a organismus se čistí.
 
Nadměrné noční pocení může mít banální příčinu, ale také může být signálem vážného onemocnění (cukrovka, porucha štítné žlázy, cystická fibróza...).
 
Dobrou zprávou je, že v naprosté většině případů není nadměrné pocení způsobeno nemocí, ale některou z těchto příčin:
 
- vysoká teplota v místnosti - ideální teplota na spánek je 16 °C až 18 °C,
- příliš teplá přikrývka,
- nevhodná strava,
- drobná infekce,
- špatná nálada před usínáním, stres a kila navíc atd.
 
Pozor, a teď to NEJLEPŠÍ! Asi tě to překvapí, ale opravdu jedna malá změna může přinést výsledky. SPÍ TVOJE DÍTĚ V MERINU? Merino vlna má skvělou schopnost zadržovat nebo uvolňovat teplo v závislosti na okolních podmínkách. Jednoduše to znamená, že v chladu udrží dětské tělíčko hezky v teple, ovšem za horkého počasí zase příjemně ochladí. Dětské pyžamo z merino vlny musí vyzkoušet každá maminka, která řeší tento problém. 
 
Na Bergam najdeš širokou nabídku merino pyžámek a overalů na spaní pro děti i miminka. Právě pyžamo z merino vlny vyřešilo problém s nočním pocením u nás doma.
 
 
 
 
 

 

x

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení