Bavlněná dámská trika? Je čas políbit je na rozloučenou a přivítat merino!

Měkká, levná a snadno dostupná – bavlna zní jako ideální látka na výrobu čehokoliv, že? Ale ne tak rychle. Jak sama víš, bavlna není úplně nejlepším řešením ve chvílích, kdy se zpotíš. Přichází jaro, a tak je čas se rozloučit s lepkavým pocitem a nepříjemným zápachem potu a zažít to neuvěřitelné pohodlí merino vlny. Naše dámská měkká merino trička jsou tu od toho, aby ti poskytly pohodlí, které si zasloužíš.

 

Merino je celoroční záležitost! Proč?

 • Prodyšné
 • Rychles schne
 • Odvádí vlhkost od pokožky
 • Reguluje teplotu
 • Ničí zápach

 

A jako materiál na trika, která nosíš celý den na sobě, se stane tvou nepřekonatelnou parťačkou.

 

Zapomeň na bavlnu a vyber si pro sebe maximální pohodlí v podobě dámského trika z merino vlny

 

A tady je proč: Bavlna absorbuje a zadržuje vlhkost, a to jak z okolního prostředí ve vlhkém počasí, tak z vlastního potu. V teplém počasí by se měl pot odpařovat od pokožky a pomáhat ti se přirozeně ochlazovat. V tom ti bohužel ale bavlna nepomůže. 

 

Bavlna neumí odvádět pot od těla a ve skutečnosti schne velmi pomalu a zadržuje vlhkost na pokožce. A co víc, propocená bavlna také zapáchá a způsobuje podráždění pokožky.

 

Největší problém u bavlněného oblečení však nastává v chladném počasí. Bavlna ztrácí téměř všechny své izolační vlastnosti, když navlhne, a to ať už od tvého vlastního potu nebo z okolního prostředí. Namísto zadržování tepla mokrá bavlna ve skutečnosti odvádí teplo z tvého těla. A to je to poslední, o co máš zájem. 

 

Merino je tady pro tebe

 

Proč vsadit na merino vlnu? V teplých dnech merino triko odvádí vlhkost od pokožky, kde se odpařuje, a udrží tě tak v chladu a suchu. Schopnost merina absorbovat a uvolňovat vlhkost ze vzduchu z ní dělá jeden z nejprodyšnějších a nejpohodlnějších materiálů. Mokré vlněné triko také schne rychleji než mnoho jiných látek. Merino triko se ti tedy stane idelním pomocníkem na cesty, do práce nebo dny volna v přírodě.

 

  • Merino vlna navíc přirozeně chrání tvou pokožku před škodlivými slunečními paprsky. 
  • Při nízkých teplotách vytváří přirozená struktura vlněných vláken drobné kapsičky zachyceného teplého vzduchu, které působí jako izolanty a udržují tvoje tělo v teple. 

 

 • Vlna schne také mnohem rychleji než bavlna.

 

 • Merino vlna dokáže absorbovat až 30 % své hmotnosti a přesto je na dotek suchá.
 • A to nejdůležitější na závěr je to, že si merino vlna zachovává své izolační vlastnosti, i když je vlhká. 

 

Vyber si z naší nabídky dámských merino trik a buď v teple a v bezpečí.

 

Merino zabrání zápachu z potu

 

A tím nekončíme. Přírodní vosk ve vlně, nazývaný lanolin, má antimikrobiální vlastnosti, které zabíjejí bakterie v potu vytvářející zápach. A protože vlna tak dobře hospodaří s vlhkostí, přežívající bakterie nemají vlhké prostředí, které potřebují, aby se jim dařilo. Bez nahromadění bakterií způsobujících zápach můžeš merino pohodlně nosit den za dnem a cítit se svěže a čistě.Polib bavlnu na rozloučenou a užijte si absolutní pohodlí v oblečení z merino vlny. Naše kolekce dámských merino triček ve veselých jarních barvách už na tebe čeká.